دانشنامه فرزند

آیا خونریزی از عوارض استفاده طولانی مدت از آی یو دی است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من سی ساله هستم. قدم یک و پنجاه و وزنم شصت کیلو گرم است. اولین روز قاعدگی 96.4.6 بوده و الان خونریزی دارم. قاعدگی من همیشه منظم بوده. سقط نداشتم و سونوگرافیم سالم بوده و تخمدان ها و همه مواردم سالم بوده. سوال من این است که چرا خونریزی من قطع نمی شه؟ من هشت ساله که آی یو دی دارم و الان مدام خونریزی دارم، آیا بخاطر آی یو دی هست؟ چون سونو دادم همه چیزم سالمه و مشکلی ندارم.

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

سلام، بله بخاطر آی یو دی است چون یک وسیله خارجی هستش خونریزی رو بیشتر می کند. درسته که ده ساله است اما باید معاینات ماهیانه انجام بشه مقدار هموگلوبین اندازه گیری بشه و تقریبا بعد از سال هشتم خارج بشه و برای مدت یکی دو ماه از روش دیگری استفاده کنید تا رحم برای آی یو دی گذاری مجدد آماده شود. حتما ده روز از ماه را روزی یک عدد قرص آهن مصرف کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...