دانشنامه فرزند

ارگاسم بدون نزدیکی در بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 32 ساله هستم. قدم 172 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 59 کیلوگرم بوده و اکنون 59.5 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 96.1.28 بوده. اکنون در هفته 11 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از، فولیک اسید، کپسول فمی لاکت، قرص فمیبیون، شیاف پروژسترون، کپسول فیفول و ویتامین دی 3. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: اولین بارداری. سوال من این است که آیا ارگاسم بدون نزدیکی در بارداری برای جنین ضرر دارد؟ امروز ترشحات زرد رنگ دارم نسبتا زیاد هست و یه بوی زُهم خیلی خفیف داره سوزش و خارش ندارم ولی رنگش نگرانم کرده خیلی زرد تندی هست و قسمت پایین شکمم سمت چپ نزدیک تخمدان درد دارم همش. ترشح امروز من ممکنه به خاطر ارگاسم امروزم باشه بعد از سه ماه؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، اگر جفت تان پایین نباشد، لکه بینی و سابقه سقط نداشته باشید خیر، ضرری ندارد. طبق توصیف شما از ترشحات بیشتر به ترشحات عفونی واژن می خورند اما چون معاینه از نزدیک ممکن نیست اظهار نظر دقیق هم ممکن نیست. اگر ترشحات تکرار نشدند بله، ممکن است به آن ارتباط داشته باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...