دانشنامه فرزند

ورزش های مناسب برای درمان کمردرد در بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

اینجانب در هفته ١٣ بارداری هستم و اضافه وزن نرمال دارم. فیزیک بدنم به گونه ایست که گودی کمر داشته ام و همیشه حرکات اصلاحی انجام میدادم تا بواسطه تقویت فیله کمر و شکم، درد کمر نداشته باشم. از شروع باداری به دلیل مراقبت و عدم فشار به شکم این تمرین ها را قطع کردم و فقط پیاده روی می کنم. الان با گذشت سه ماه احساس ضعف و درد در ناحیه کمر دارم و نگرانم با بزرگ شدن شکم و بیشتر شدن وزن چگونه با گودی کمر و درد آن مقابله کنم. در سه ماهه دوم بارداری چه ورزش هایی برای تقویت فیله کمر مناسبند و ریسک کمتری برای آسیب به جنین دارند؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

با توجه به اینکه نباید به شکم تان فشار وارد شود حرکات ورزشی محدود می شود. اولا همیشه در هنگام نشستن صاف بنشینید و کمرتان را با بالشتک های کوچک حمایت کنید و از حرکات ورزشی می توانید به پشت بخوابید و به آرامی یکی از پاها را بالا آورده سپس پا را به آرامی پایین آورده و حرکت را با پای مخالف انجام دهید. وقتی ایستاده اید یک پا را مستقیم روی زمین و پای دیگر را روی یک پله یا 4 پایه در سطحی کمی بالاتر قرار دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «علایم و مشکلات» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...