ترشحات قهوه ای در هفته پنجم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

از موقعی که فهمیدم باردارم ترشحات کرم رنگ دارم اینک در اواخر هفته پنجم میباشم، در ترشحاتم رنگ قهوه ای مشاهده کردم نشانه چیست و آیا جای نگرانی دارد؟

پاسخ کارشناس:

الهام جوانشیر (کارشناس مامایی):

ترشحات به دلیل هورمون حاملگی کمی بیشتر میشه اما اگر با سوزش و خارش بود حتما کنترل بشین پیش پزشکتون و اینکه الان هفته ۵ هستین و یک ماه از قاعدگیتون حدودا گذشته شاید بخاطر موقع پریودتون بوده تو ترشحتون قهوه ای بوده استراحت مطلق داشته باشین و نزدیکی ممنوع و اگر ادامه داشت و حالت لکه بینی بود حتما با پزشکتون در میون بذارین که شیاف بدن برای حاملگیتون و نگران نباشین.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه اول» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان