عوارض درمان نکردن عفونت در بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 26 ساله هستم، قدم 169 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 80 کیلوگرم بوده و اکنون 82 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 3 آبان بوده. داروهای مصرفی من فولیک اسید و مولتی ویتامین است. من توی هفته 14 بارداری هستم ولی هر چقدر سعی میکنم نمی تونم به سمت چپ بخوابم به سمت راست خوابیدن که واسه جنین ضرر نداره؟ ضمنا من خارش هم دارم و دکتر کلوتریمازول 1% تجویز کرده ضرری برای جنین که نداره؟ من مدتی استفاده نمیکنم هر موقع خارش داشتم اون شب استفاده میکنم. میخواستم بدونم ضرری نداره؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

اگر نمیتوانید به سمت چپ بخوابید مشکلی نیست و سعی کنید فقط طاق باز یعنی به پشت نخوابید. اگر خارش دارید بهتر است پماد کلوتریمازول را هر شب مصرف نمایید تا اتمام آن چون اگر فقط یک شب مصرف کنید درمان کامل انجام نمیشود و مجددا دچار خارش شده و همین عفونت قارچی اگر درمان نشود ممکن است منجر به عفونت ادراری و یا پارگی زودرس کیسه آب ممکن است بشود. ضمنا مصرف این پماد ضرری برای جنین ندارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان