دانشنامه فرزند

دلایل سقط جنین مکرر چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 32 سالمه، یه دختر 8 ساله دارم و 3 بارداری منجر به سقط داشتم که قلب جنین تشکیل نشده. آزمایش ژنتیک هم دادیم مشکل نداشتیم. با همسرم فامیل نیستیم و هیچگونه اعتیاد هم نداریم. آیا ممکن حاملگی بعدی هم قلب جنین تشکیل نشه؟ آیا درمانی داره؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

امکان هر چیزی وجود دارد، اما اینکه بگید حتما اتفاق میافتد، نیست. باید مشاوره ژنتیک انجام بشه، سپس همسرتون آزمایش اسپرم انجام بدهند. خودتون هم سه ماه قبل از بارداری، حتما اسیدفولیک مصرف کنید. و زیر نظر پزشک متخصص باشید تا بارداری سالمی داشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...