دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۹ ساله هستم. قدم ۱۶۶ سانتیمتر است و وزنم ۶۵ کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۱۲ فروردین می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی بین ۲۸ تا ۳۲ روزه است. قاعدگی من منظم است. مدت زمان اقدام ما برای بارداری ۳ ماه است. بارداری قبلی ۱۰ سال قبل بوده است. سوال من این است. من هفت ماه قبل قرص لتروزول یه دوره مصرف کردم بعد از اون همیشه تخمدانم درد میکنه مخصوصا زمان تخمک گذاری و الان یه مدته موقع پریودی هم درد دارم. بیشتر تخمدان راستم درد میکنه تخمدان چپم فقط تیر میکشه. چند ماه پیش سونو انجام دادم کیست نداشتم و همه چیز نرمال بود علت این دردا چیه؟ بعضی وقتا اینقد درد دارم که از کیسه آب گرم برای تسکین درد استفاده میکنم. سه ماه است اقدام به بارداری کردم ولی باردار نشدم.

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

از زمانی که برای بارداری اقدام کردید تا یک سال وقت برای بارداری دارید و جای نگرانی نیست. شما نزدیک تایم تخمک گذاریتون سونوگرافی رحم و تخمدان انجام بدهید تا از وجود تخمک گذاری مرتب و عدم وجود کیست بررسی شوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بارداری مجدد» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان