دانشنامه فرزند

بستری شدن در بیمارستان به دلیل انقباضات رحمی و دیابت بارداری در هفته 21

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

هفته 27 بارداری هستم، بارداری اولم هست. فیبروم با سایز 43 میلی متر در بادی چپ رحم دارم. در هفته 21 به علت انقباض رحمی با درد مختصر و بدون خونریزی، دو شب بیمارستان بستری شدم. الان هر هفته آمپول پرولوتون تزریق می کنم. دچار دیابت بارداری هم هستم. از چند هفتگی احتمال زایمان زودرس وجود دارد؟ چه توصیه هایی می کنید جهت جلوگیری از زایمان زودرس؟ آیا استراحت لازم است؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

زایمان زود رس به معنای زایمان قبل از 37 هفته می باشد. اگر مجددا دچار انقباضات شدید به پزشک مراجعه کنید تا برای تان آمپول بتامتازون برای تکامل ریه های جنین تجویز کند. نزدیکی و استرس نداشته باشید. کار سنگین و پیاده روی نکنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...