آیا تاخیر در قاعدگی به علت مسافرت است یا باردارم؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۱ ساله هستم. قدم ۱۶۸ سانتیمتر است و وزنم ۷۴ کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۷ تیر ماه می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی نامنظم است و قاعدگی نامنظم دارم. مدت زمان اقدام ما برای بارداری ۴ ماه است. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از رحم و تخمدان، اردیبهشت دادم که کیست ریز داشتم. سوال من این است که، من اقدام به بارداری کردم و پریودم ۷ روز عقب افتاده و حالت تهوع داشتم ۳ روز با امروز. از دیروز لکه میبینم خیلی کم بود دیروز ولی امروز یکم بیشتر شد، دلمم گاهی تیر میکشه یعنی میشه من باردار باشم؟ زمان استفاده از تست چه موقع ست؟ آخه مسافرت هستم خیلی راه رفتم میشه باردار باشم و بخاطر این باشه؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

اختلال قاعدگی در سفر و داشتن استرس به وجود می آید ولی احتمال بارداری هم هست. برای اطمینان از بارداری، آزمایش خون انجام دهید. در صورت مثبت بودن حتما استراحت کنید تا بر اساس سن حاملگی و انجام سونوگرافی دارو جهت قطع لکه بینی تجویز شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان