دانشنامه فرزند

جشن خانوادگی

تعطیلات و جشن ها : جشن خانوادگی

مطلبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه جشن خانوادگی مرتبط بوده و در رده تعطیلات و جشن ها قرار می‌گیرد. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

  1. هر شب، یک اتفاق خوب را که در طول روز رخ داده است، برای بقیه تعریف کنید.

  2. هر شب قبل از خواب، داستان بخوانید.

  3. هر شب، قبل از آماده شدن برای خواب، با هم چایی بنوشید و بیسکوییت بخورید.

  4. جشن تولدها را هیجان انگیز بکنید. برای برگزاری یک جشن تولد خوب لازم نیست گران ترین هدیه روی زمین را بخرید. اجازه بدهید صاحب جشن تولد غذای آن روز را انتخاب کند، تصمیم بگیرد دفعه بعد به کجا سفر کنید یا یک تاج روی سرش بگذارید.

  5. هر هفته یا هر ماه، به طور برنامه ریزی شده یک شب را با خانواده بگذرانید. برنامه ای مفرح را برنامه ریزی کنید، مثل بازی، پیاده روی، پختن کلوچه یا رفتن به سینما. می توانید یک شب «برعکس» راه بیندازید که در آن لباس های تان را پشت و رو بپوشید و سرو ته با هم صحبت کنید یا شام های عجیب و غریب بخورید. برای خنداندن فرزندتان هر کاری می توانید بکنید!

  6. همیشه در یک تعطیلی، غذای خاصی بپزید یا فعالیت معینی انجام دهید.

  7. مرتب به خویشاوندان تان سر بزنید. هر بعد از ظهر یکشنبه به خاطرات مادربزرگ گوش بدهید. مثلا هر جمعه شب با خانواده خواهرتان شام بخورید.

  8. با هم کارهای عام المنفعه انجام دهید. به خانه سالمندان، مراکز خیریه یا سازمان های دیگری که می توانید به آن ها کمک کنید، سر بزنید.

  9. هر شب زمانی را به مطالعه اختصاص دهید. می توانید یک داستان را بلند بخوانید، یا اینکه به نوبت یک داستان را بلند بخوانید یا هر کس هر چیزی دوست دارد بخواند.

مطلبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «جشن خانوادگی» واقع در رده «تعطیلات و جشن ها» و بخش «خانواده» می‌باشید.
در حال بارگذاری ...