دانشنامه فرزند

سرماخوردگی و آنفولانزا

بیماری : سرماخوردگی و آنفولانزا

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه سرماخوردگی و آنفولانزا مرتبط بوده و در رده بیماری قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

آنفولانزا

در ابتدا ممکن است تشخیص سرماخوردگی و آنفلوآنزا دشوار باشد. هر دو بیماری تنفسی هستند و می توانند علائم مشابهی ایجاد کنند اما ویروس های مختلفی باعث این دو بیماری می شوند.

آنفولانزا

آنفلوآنزا یک ویروس عفونی شایع است که متشکل از قطرات آلوده می باشد و از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. فصل اصلی شیوع آن زمستان است و بیشترین میزان آن در اسفند دیده می شود. اما فرد می تواند در هر زمانی از سال مبتلا به آنفلوآنزا گردد.

آنفولانزا

بیشتر افرادی که دچار آنفلوآنزا می شوند بیماری شان خفیف است و می توانند در خانه و با کمک درمان های خانگی و داروهای بدون نیاز به نسخه آن را بهبود ببخشند. اگر شما علائم آنفلوآنزا را مشاهده کردید باید در خانه بمانید و از تماس با سایر افراد خودداری کنید.

واکسن آنفولانزا

بسیاری از افراد از ترس اینکه تزریق واکسن آنفلوآنزا منجر به بروز بیماری در آن ها شود از تزریق اجتناب می ورزند اما مهم است که بدانید این واکسن موجب بروز بیماری نخواهد شد. واکسن حاوی ویروس آنفلوآنزای مرده است و به اندازه ای قوی نیست که باعث ایجاد بیماری شود.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «سرماخوردگی و آنفولانزا» واقع در رده «بیماری» و بخش «خانواده» می‌باشید.
در حال بارگذاری ...