دانشنامه فرزند

کمبود خواب

خواب : کمبود خواب

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه کمبود خواب مرتبط بوده و در رده خواب قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

  1. به پهلو بخوابید، یک بالش زیر شکم و بالش دیگری بین دو زانوی خود قرار دهید.

  2. تمرین های آرام بخش انجام دهید، خاصه تنفس آرام و عمیق و سعی کنید بخوابید.

  3. قبل از خواب، دوش آب گرم بگیرید.

  4. قبل از خواب نوشیدنی شیردار گرم بنوشید.

  5. یک برنامه ماساژ هنگام خواب داشته باشید.

  6. در طول روز، کمی ورزش سبک انجام دهید، مانند قدم زدن یا شنا کردن.

  7. مشکل خواب شما هر چه هست، سعی کنید با استراحت در روز، کمبود خواب خود را جبران کنید.

مشکلات بی خوابی پدرها

مشکل بی خوابی در نخستین ماه های پدر شدن، خود را به خوبی نشان می دهد. اکثر نوزادان بیشتر روز را می خوابند و شب ها فعال می شوند. برای این مشکل راه حل سریعی وجود ندارد و باید خودتان به شیوه خودتان از پس آن برآیید.

گاهی اوقات عوامل مزاحم بیرونی مانند صدای بوق اتومبیل یا سر و صدای همسایه ها و گاهی داخلی مانند افکار مزاحم باعث اختلال در خواب شما می گردند یا شاید شما نگران، مضطرب، عصبانی و یا افسرده هستید و به همین دلیل خواب به چشم های تان نمی آید. راه های مختلفی برای غلبه کردن بر این دسته از نگرانی ها وجود دارد.

محیط خواب خیلی مهم است. البته بعضی خوشخواب ها می توانند همه جا روی صندلی، در اتومبیل، روی کاناپه، کف زمین و حتی پشت میز کار خود هم بخوابند، ولی اکثر افراد برای یک خواب خوب نیاز به محیط آرام و ساکت و بستری راحت دارند.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «کمبود خواب» واقع در رده «خواب» و بخش «خانواده» می‌باشید.
در حال بارگذاری ...