دانشنامه فرزند

هیپوسپادیاس

دانشنامه فرزند: هیپوسپادیاس نا به جایی سوراخ میزراه می باشد. حدودا از هر 300 نفر نوزاد پسر 1 نفر به آن دچار می شود. این ناهنجاری در معاینه جسمانی که طبق برنامه، روی همه نوزادان انجام می گیرد معلوم می شود.

هیپوسپادیاس چیست؟

در این ناهنجاری مادرزادی سوراخ میزراه به جای اینکه در سر آلت تناسلی واقع باشد در زیر آن واقع است. سوراخ معمولا روی حشفه قرار دارد، اما ممکن است در هر جایی از بدنه آلت تناسلی قرار داشته باشد. ممکن است پوست حشفه نیمه پایین نداشته باشد و نیمه فوقانی آن کلاهکی را روی سر آلت تشکیل دهد. در بعضی از نوزادان، بدنه آلت تناسلی به سمت پایین انحنا دارد. در شدیدترین موارد، سوراخ در حوالی کیسه بیضه قرار دارد.

درمان هیپوسپادیاس

نا به جایی سوراخ میزراه معمولا با یک عمل جراحی قبل از دو سالگی اصلاح می شود. جراح با پوست حشفه لوله ای می سازد و با استفاده از آن میزراه را تا سر آلت تناسلی ادامه می دهد. در همان عمل جراحی انحنای آلت تناسلی را نیز اصلاح می کنند. قبل از ترمیم هیپوسپادیاس با جراحی نباید کودک را ختنه کرد، زیرا پوست حشفه در این عمل مورد نیاز است. پس از درمان هیپوسپادیاس قاعدتا آلت تناسلی شکل طبیعی خود را پیدا می کند و اشکالی در مورد دفع ادرار یا عمل جنسی در بزرگسالی وجود نخواهد داشت.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 11 کاربر 3.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

آزمایشات

در حال بارگذاری ...