دانشنامه فرزند

هپاتیت در دوران بارداری
هپاتیت

دانشنامه فرزند: هپاتیت به معنی التهاب در پارانشیم کبد است که به دلایل مختلف می تواند ایجاد شود که بعضی از آن ها قابل سرایت هستند و برخی مسری نیستند. انواع گوناگون هپاتیت به طرق مختلف بر روی مادر و کودک اثر می گذارد.

هپاتیت آ

این هپاتیت از طریق تماس فرد به فرد یا از طریق عرضه آب و غذای آلوده منتقل می شود. مشکلات جدی ناشی از هپاتیت آ در دوران بارداری نادر است. ویروس به جنین در حال رشد منتقل نمی شود. چنانچه در دوران بارداری در معرض آن قرار گرفته اید ظرف دو هفته پس از تماس، گلوبولین مصونیت زا تزریق کنید.

هپاتیت ب

ویروس هپاتیت ب از طریق تماس جنسی، استفاده از داروهای داخل وریدی یا از طریق انتقال خون منتقل می شود. درصد کمی از خانم های بارداری که به عفونت هپاتیت ب مبتلا هستند یک بیماری مزمن دارند که می تواند به آسیب دیدگی کبد منجر شود. عفونت هپاتیت ب گرچه زیاد شایع نیست اما می تواند به جنین منتقل شود. در صورتی که دارای عفونت هپاتیت ب مثبت هستید بعد از زایمان به متخصص اطفال اطلاع دهید تا نوزاد بتواند از ایمن سازی مناسب برخوردار شود.

هپاتیت سی

این هپاتیت مانند هپاتیت ب منتقل می شود. کمتر از 10 درصد از خانم های مبتلا به هپاتیت سی مثبت عفونت را به فرزندان خود منتقل می کنند. در صورت مثبت بودن این ویروس در شما از شیر دادن خودداری کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...