دانشنامه فرزند

پاروویروس یا بیماری پنجم در دوران بارداری
پاروویروس

دانشنامه فرزند: پاروویروس یک عفونت شایع دوران خردسالی است که با تب و ویژگی دانه پوستی (گونه سرخ) ظاهر می شود. عفونت در بزرگسالان می تواند با علایمی شبیه آنفولانزا بروز کند. از جمله تب، درد، گلو درد، آبریزش بینی و درد مفصل و یا ممکن است اصلا بدون هیچ علایمی بروز کند.

اگر نسبت به پاروویروس مصون نباشید یا ندانید که مصون هستید یا خیر و در تماس با فردی مبتلا قرار گرفته باشید به پزشک اطلاع دهید تا بتوانید آزمایش دهید. زنان بارداری که ساعات زیادی را با کودکان دبستانی می گذرانند می توانند قبل از بارداری یا در اوایل سه ماهه اول به طور عادی مورد آزمایش قرار بگیرند. حتی اگر به این بیماری مبتلا شوید احتمال سالم به دنیا آوردن فرزند شما بسیار زیاد است. هیچ دلیلی نشان نمی دهد پاروویروس موجب بروز نقایص مادرزادی شده باشد. با این حال در مواردی نادر، می تواند خطر سقط جنین را در اوایل دوران بارداری یا بروز کم خونی در جنین افزایش دهد. به همین دلیل ممکن است پزشک انجام سونوگرافی های منظم به منظور بررسی نشانه هایی از کم خونی جنینی توصیه کند.

در صورت بروز کم خونی پزشک می تواند در حالی که نوزاد هنوز داخل رحم شما است تعویض خون انجام دهد یا در صورتی که در اواخر دوران بارداری باشید پیشنهاد به دنیا آوردن کودک را می دهد. مطالعات اخیر نشان می دهد نوزادانی که در دوران بارداری به پاروویروس آلوده شده اند حتی در صورت بروز کم خونی چنانچه به خوبی درمان شوند احتمالا مانند هر نوزاد دیگری سالم به دنیا می آیند

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...