دانشنامه فرزند

عفونت واژینال در دوران بارداری
ترشح واژینال

دانشنامه فرزند: جایی که شرایط آن گرم و مرطوب است بهترین حالت برای رشد و تکثیر باکتری و سایر ارگانیسم ها است و آن ها با فرصتی جزیی، فورا در مهبل لانه می کنند. شما ممکن است حتی در دوران بارداری به یک عفونت مبتلا شوید.

واژینوز باکتریال

واژنیوز باکتریال (BV) یک عفونت شایع مهبلی است. علایم آن شامل ترشح زرد مایل به سفید و بودار است که بعد از مقاربت جنسی شدیدتر می شود. تحقیقات نشان می دهد که واژینوز باکتریال با خطر نسبتا بیشتری برای زایمان زودرس مرتبط است که به همین دلیل برخی از پزشکان برای آگاهی از احتمال بروز زایمان زودرس بیماران خون را از نظر واژینوز باکتریال بررسی می کنند. درمان شامل آنتی بیوتیک های خوراکی یا پمادهای آنتی بیوتیک مهبلی است.

کلامیدیا

کلامیدیا یکی از شایع ترین بیماری های آمیزشی مسری است. این بیماری اغلب بی هیچ علایمی بروز می کند. برخی پزشکان به طور عادی برای کنترل کلامیدیا همزمان با انجام تست پاپ اسمیر یک کشت از دهانه رحم هم می دهند. در صورتی که کشت شما مثبت باشد پزشک برای درمان عفونت، دارویی تجویز خواهد کرد. کلامیدیا می تواند در طول زایمان طبیعی به نوزاد شما منتقل شود که احتمال ابتلای نوزاد به التهاب ملتحمه (یک عفونت چشمی) یا با احتمال کمتری ذات الریه افزایش خواهد یافت. اکثر بیمارستان ها به طور عادی کمی بعد از زایمان برای پیشگیری از التهاب ملتحمه چه مادر آلوده به کلامیدیا باشد و چه نباشد به چشمان نوزاد پماد می مالند.

عفونت های قارچی

این عفونت ها در دوران بارداری بسیار شایع است. مقدار زیاد استروژنی که در جریان خون در دوران بارداری در گردش است به رشد قارچ در مهبل کمک می کند. علایم عفونت، خارش مهبلی و ترشح غلیظ زرد مایل به سفید است با وجود این بسیاری از خانم ها بدون هیچ گونه علایمی مبتلا به عفونت هایی می شوند. اغلب تنها درمان مورد نیاز یک دوره کوتاه مدت مصرف شیاف یا پمادهای واژینال است. عفونت های قارچی معمولا برای جنین یا نوزاد مشکلی ایجاد نمی کنند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 24 کاربر 3.9 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...