دانشنامه فرزند

دیابت قبل از بارداری
دیابت

دانشنامه فرزند: اگر سابقه دیابت دارید قبل از بارداری با پزشک خود در مورد آن مشورت کنید. اگر میزان قند خون را پیش از بارداری به خوبی کنترل کنید احتمال بیشتری دارد که دوران بارداری بدون دردسری داشته باشید. خانم های مبتلا به دیابت بارداری بیشتر از حد متوسط در معرض خطر داشتن جنینی مبتلا به نقایص مادرزادی اند، ولی می توانید با کنترل شدید قند خون این خطر را تا میزان عادی آن کاهش دهید.

ممکن است پزشک شما توصیه کند برای بررسی میزان کنترل قند خود در طی چند ماه گذشته، آزمایش خونی را که به آن هموگلوبین A1C گفته می شود انجام دهید. همچنین پزشک می تواند برای اطمینان از سلامت قلب جنین یک سونوگرافی خاص به نام کاردیوگرام جنینی تجویز کند. در صورتی که برای کنترل قند خون خود از داروی خوراکی استفاده می کنید ممکن است پزشک توصیه کند برای کنترل بهتر انسولین تزریق کنید. برخی از خانم های مبتلا به دیابت از مشکلات کلیوی رنج می برند، ولی احتمال تشدید این نوع مشکل در بارداری وجود ندارد.

پزشک مقدار انسولین مورد نیاز شما را تنظیم می کند و همچنین با انجام سونوگرافی های منظم رشد کودک را دنبال کرده و مراقب است دچار فشار خون بالا نشوید. در سه ماهه سوم پزشک با انجام آزمایش های خاص برای بررسی وضعیت سلامتی جنینی، کودک را تحت مراقبت دقیق قرار می دهد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 7 کاربر 4.4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...