دانشنامه فرزند

لوپوس در بارداری
بیماری در بارداری

دانشنامه فرزند: مشکلات ایمنی شرایطی است که در آن سیستم ایمنی فرد نوع خاصی از پادتن ها را تولید می کند که می تواند به مشکلات متنوعی منجر شود.

لوپوس اریتماتوی سیستمیک (SLE) یکی از چندین بیماری کلاژنی وریدی معروف است. بارداری موجب وخامت بیماری نمی شود، ولی برخی از خانم ها با نواحی ملتهب بیشتری در دوران بارداری مواجه می شوند. از طرفی دیگر لوپوس می تواند در برخی موارد بر حسب شدت مشکلی که دچار بارداری می شود بر بارداری تاثیر بگذارد. برخی خانم ها با لوپوس حادتر در معرض خطر بیشتری برای سقط جنین، مشکلات مربوط به رشد جنین و مسمومیت بارداری قرار دارند.

پزشک بر حسب سابقه پزشکی خاص شما، داروهای خاصی از جمله هپارین، آسپرین بچه یا استروئیدهای خوراکی تجویز می کند. همچنین ممکن است به انجام سونوگرافی های مکرر و تمهیدات دیگری برای ارزیابی وضعیت سلامت جنین توصیه کند. بهترین کار برای شما جهت داشتن یک دوران بارداری موفقیت آمیز تحت کنترل داشتن این اختلال تا حد امکان قبل از بارداری است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...