دانشنامه فرزند

کنش پریشی
کنش پریشی

دانشنامه فرزند: کنش پریشی، نارسایی در روشی است که مغز اطلاعات را پردازش می کند که در نتیجه پیام ها صحیح و کامل منتقل نمی شوند. برآوردها تعداد کودکان مبتلا به این وضعیت را بین دو تا ده درصد از جمعیت بیان می کند. احتمال ابتلای پسرها چهار برابر دخترها است.

کنش پریشی چیست؟

افراد کنش پریش گرایش به داشتن درک ضعیفی از پیام ها دارند. حواس آن ها که با مغزشان ارتباط برقرار می کند، در ارتباط این پیام ها به فعالیت های جسمانی مشکل دارد. آن ها همچنین ممکن است از برنامه ریزی و سازماندهی افکارشان ناتوان باشند. کنش پریشی همچنین فرایندهای زبانی، ادراکی و کلامی را تحت تاثیر قرار می دهد.

تشخیص کنش پریشی

در برخی موارد تا زمانی که کودک به سن دبیرستان می رسد کنش پریشی تشخیص داده نمی شود. بعضی کودکان مهارت های اولیه مدرسه خود را با کمترین مشکلات مدیریت می کنند اما ساختار و درخواست های نظام یافته دبیرستان بسیار دشوارتر است. اگر کنش پریشی تشخیص داده نشود و کودک وارد دبیرستان شود می تواند عزت نفس و اختلال مشاعر را تجربه کند. رفتارها شروع به آزردن می کنند و این می تواند دلیلی برای نگرانی شود.

کنش پریشی

اختلال کنش پریشی در کودکان معمولا با علایم مختلفی بروز می کند. همچنین این اختلال می تواند به انواع مختلفی در مراحل مختلف زندگی بروز پیدا کند. در زیر برخی نشانه های کنش پریشی در سنین گوناگون آمده است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رشد» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

در حال بارگذاری ...