دانشنامه فرزند

گرفتگی عضلات ساق پا

دانشنامه فرزند: یکی از ناراحتی های شایع دوران بارداری، گرفتگی عضلات ساق پا ها می باشد. هر چه ماه های بارداری افزایش یابد، احتمال بروز این مشکل نیز بیشتر می گردد. در این قسمت به علل پذیرش این گرفتگی می پردازیم و توصیه هایی جهت رفع آن به شما پیشنهاد می دهیم.

علل پیدایش گرفتگی عضلات

پزشکان هنوز مطمئن نیستند که در واقع چه چیزی موجب بروز انقباض ناگهانی و دردناک عضلات ساق پا می شود. اما برخی دیگر معتقدند، در هنگام شب که جریان گردش خون در پا ها کم می شود این اتفاق می افتد و برخی دیگر می گویند، کمبود نمک در رژیم غذایی و کاهش کلسیم خون و یا سایر ویتامین ها، منجر به این مشکل می شود. به همین دلیل قرص های مکمل کلسیم و منیزیم را به شما توصیه می کنند.

توصیه هایی جهت درمان

  • در هنگام گرفتگی عضلات پا، در حالت ایستاده کمی به سمت جلو خم شوید و نوک کف پایی که عضلاتش گرفته است را، به طرف بالا کشیده و پاشنه خود را به سمت زمین فشار دهید. سپس برای مدتی، ساق پا را ماساژ دهید

  • قدم زدن و راه رفتن در اطراف اتاق می تواند، باعث افزایش گردش خون و کاهش درد گردد

  • کشیدن و دراز کردن پا ها و بالا بردن نوک پا می تواند، در کاهش درد موثر واقع گردد

  • در رژیم غذایی خود، مواد غنی از کلسیم، مانند شیر و سایر لبنیات و انواع میوه ها که منابع مهمی از ویتامین ها هستند را جای دهید

  • گرفتن دوش آب گرم، شب ها قبل از خواب، می تواند به کاهش درد در هنگام شب، کمک کند

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «علایم و مشکلات» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 18 کاربر 4.2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...