دانشنامه فرزند

پسوریازیس چیست؟
پسوریازیس

دانشنامه فرزند: پسوریازیس یک بیماری التهابی مزمن سیستم ایمنی است که 3 درصد جمعیت را تحت تأثیر قرار می دهد. علائم آن لکه های برجسته، پوسته پوسته و قرمز روی پوست است که احتمالا با خارش همراه باشد. این بیماری پوستی با برخی بیماری ها از جمله دیابت، بیماری های قلبی - عروقی و افسردگی در ارتباط است.

استرس، آسیب به پوست (آفتاب سوختگی، خراشیدگی، گزیدگی)، بعضی از داروها و عفونت ها (گلودرد میکروبی، عفونت های تنفسی) عواملی هستند که می توانند آغاز کننده بیماری پسوریازیس باشند. عوامل احتمالی دیگر شامل آلرژی، رژیم غذایی و آب و هوا است. عاملی که موجب تشدید پسوریازیس در یک فرد می شود ممکن است در فرد دیگر بی تأثیر باشد.

بسیاری از زنان باردار هنگام بارداری شاهد بهبود شدت پسوریازیس خود هستند، برخی نیز از تشدید وخامت وضعیت بیماری شان خبر می دهند، اگر در مورد شما به این شکل است باید با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین راه کنترل علائم این بیماری در دوران بارداری را دریابید. اگر بیماری تان در طول دوران بارداری بهبود یافت ممکن است بعد از زایمان عود کند. اگر با پستان به نوزادتان شیر می دهید از پزشک و متخصص زنان بخواهید راه درمانی بی خطری برای شما و فرزندتان مشخص کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 3.7 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...