دانشنامه فرزند

اگزمای دور لب

دانشنامه فرزند: اگر قسمتی از پوست صورت به طور دایم در تماس با ماده ای مانند آب دهان، صابون های قوی و برخی از داروها قرار گیرد، محل تماس قرمز خواهد شد.

اگزمای دور لب چیست؟

اگزمای دور لب از تحریک لب ها و پوست اطراف آن توسط بزاق دهان در نتیجه لیسیدن بیش از حد لب ها یا مکیدن شست توسط کودک رخ می دهد. این نوع تحریک پوست اغلب در سال اول تولد دیده می شود و معمولا از سن 3 تا 4 ماهگی شروع می شود. برخی از کودکان بزرگ تر عادت می کنند که لب های خود را با زبان تر کنند و این عمل سبب ترک خوردگی و پیدایش دانه هایی در لب ها می شود. این اگزما زمانی که عادت ایجاد کننده آن ترک شود از بین می رود.

علایم اگزمای دور لب

  • التهاب و پوسته پوسته شدن دور لب ها
  • خشک شدن، ترک خوردن و دردناکی لب ها

درمان اگزمای دور لب

مدت چند روز یک کرم کورتیکواستروئیدی (قابل تهیه بدون نسخه پزشک) به پوست دور لب ها بزنید تا التهاب کاهش یابد، سپس با استفاده منظم از وازلین پوست را از بزاق دهان محافظت کنید. زدن کرم به لب ها به مرطوب کردن و حفاظت آن ها کمک می کند. سعی کنید تا با ملایمت فرزند خود را متوجه عادت لیسیدن لب ها یا مکیدن شست کنید و به مرور برای ترک این عادت تلاش کنید. به یاد داشته باشید که نق زدن به کودک در مورد عادت او ممکن است آن را بدتر سازد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 55 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...