دانشنامه فرزند

سردرد عصبی

دانشنامه فرزند: برخی از کودکان دچار سردردهای ادواری می شوند که ممکن است شدیدا مخل فعالیت های آن ها و مانع از انجام تکالیف مدرسه گردد. دو شکل عمده سردرد ادواری، میگرن و سردرد عصبی می باشد.

سردرد عصبی چیست؟

سردرد عصبی اغلب ناشی از استرس، اضطراب یا افسردگی است. این نوع سردرد ممکن است از کار زیاد در مدرسه یا فشار روانی موجود در منزل ناشی شود. سردرد عصبی به صورت یک درد مبهم (و نه درد شدید) در یک طرف یا هر دو طرف سر رخ می دهد. کشش عضلانی در صورت و گردن مثلا در اثر بر هم فشردن دندان ها می تواند باعث این سردرد گردد.

علایم سردرد عصبی

علایم این سردرد که ممکن است هر روز رخ دهد عبارتند از:

  • درد، که در هر قسمت سر ممکن است رخ دهد.
  • علایم دیگر فشار روانی مانند درد شکم

درمان سردرد عصبی

سعی کنید علل فشار روانی را شناسایی و کاهش دهید. به فرزند خود روش های تمدد اعصاب مانند تنفس عمیق و مدیتیشن را آموزش دهید. می توانید از موسیقی های آرامش بخش برای فرزندتان استفاده کنید. شانه و پشت گردن فرزند خود را ماساژ دهید. می توانید بر روی منطقه ای از سر که درد می کند کیسه یخ قرار دهید. برای تسکین درد به کودک استامینوفن بدهید. اگر سردردها تداوم یافت به پزشک مراجعه نمایید. پزشک ممکن است کودک را به یک مشاور ارجاع دهد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «کودک» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...