دانشنامه فرزند

تقویم بارداری

تقویم بارداری

تقویم بارداری

دانشنامه فرزند: تقویم بارداری دانشنامه فرزند شامل اطلاعاتی پیرامون تغییرات جسمانی مادر و جنین، آزمایشات، رویدادها و نقاط عطف در بارداری می‌باشد. توسط این تقویم می‌توانید اطلاعات مفیدی در رابطه با دوران بارداری خود کسب نموده و از تاریخ تقریبی رویدادهای مهم در این دوران مطلع شوید. چنانچه از تاریخ زایمان خود مطلع نیستید می‌توانید با استفاده از ماشین حساب زایمان دانشنامه فرزند تاریخ تقریبی زایمان‌تان را محاسبه نمایید.

جنین

پایان دوره رویانی و آغاز دوره جنینی هشت هفته بعد از لقاح یا ده هفته پس از شروع آخرین دوره قاعدگی عنوان می شود. دوره رویانی هشت هفته طول می کشد و اکثر آزمایش های تشخیص بارداری که در آن ها هورمون بارداری (hCG) اندازه گیری می شود در این زمان مثبت می شود. در ادامه به روند تکامل جنین و معیارهای تخمین سن بارداری در دوران جنینی می پردازیم.

دانشنامه فرزند و تیم توسعه‌دهنده هیچ‌گونه مسئولیتی در زمینه هرگونه خطا، سهل انگاری یا نتیجه حاصل از اطلاعات موجود در ابزارها و جداول را نمی‌پذیرند. به خوانندگان توصیه می‌کنیم اطلاعات درج شده در مطالب دانشنامه و یا اطلاعات محاسبه شده توسط ابزارها را با مراجعه به منابع دیگر تایید کنند و حتما با پزشکی حرفه‌ای یا متخصص بهداشت و درمان در خصوص مشکل‌شان مشورت نمایند.

در حال بارگذاری ...