دانشنامه فرزند

اندوه مرگ جنین

سلامت روحی : اندوه مرگ جنین

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه اندوه مرگ جنین مرتبط بوده و در رده سلامت روحی قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

سقط خود به خود جنین عارضه شایع در دوران بارداری می باشد که در حدود دو سوم آن در ماه های اول و دوم بارداری رخ می دهد. حدود 15 تا 20 درصد بارداری های شناخته شده، یعنی آن هایی که دارای آزمایش بارداری مثبت بوده است به سقط جنین ختم می شوند.

بارداری خارج از رحمی یک عارضه بسیار خطرناک در دوران بارداری محسوب می گردد. مطابق آمار های متعدد در حدود دو درصد از بارداری ها به صورت خارج از رحمی اتفاق می افتد، یعنی تقریبا از هر پنجاه بارداری یکی از آن ها دچار این مشکل می گردند. در این نوع بارداری کودک شما نمی تواند زنده بماند، اما این موضوع که همچنان شما قادر به داشتن یک بارداری سالم در آینده خواهید بود، شاید آرامش بخش باشد.

مرگ جنین

مرگ در اواخر دوران بارداری به مرگ جنین، نوزاد مرده یا مرگ نوزاد بلافاصله در دوره نوزادی اطلاق می شود. خوشبختانه این مرگ و میرها نادر است و به ندرت بیش از یک بار رخ می دهند.

اندوه مرگ جنین

ای کاش هر زوج بارداری می توانست در پایان، نوزادی سالم به دنیا بیاورد. اکثرا به همین صورت است، ولی همه کس چنین خوش اقبال نیستند. بنابراین مواقعی وجود دارد که زوج ها لازم است از آنچه در شرف وقوع است و نحوه واکنش در زمانی که اوضاع رو به راه نیست آگاه باشند.

سونوگرافی

احتمالا شما هم مانند اکثر خانم های باردار قبل از انجام سونوگرافی نگران نتیجه آن هستید حتی اگر پزشک پیش بینی کند که به احتمال زیاد مشکلی برای جنین وجود ندارد باز شما مضطرب هستید. بهتر است قبل از این که با افکار منفی ذهن خود را مسموم کنید درک درستی از انواع مختلف سونوگرافی و دلایل انجام آن پیدا کنید.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «اندوه مرگ جنین» واقع در رده «سلامت روحی» و بخش «بارداری» می‌باشید.
در حال بارگذاری ...