دانشنامه فرزند

مبانی تغذیه و مراقبت

نوزاد : مبانی تغذیه و مراقبت

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه مبانی تغذیه و مراقبت مرتبط بوده و در رده نوزاد قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

میزان تمایل به تغذیه در هر کودک با سایر کودکان متفاوت می باشد. آشنایی شما با میزان احتیاج فرزند تان به شیر در سنین مختلف ضروری می باشد. البته میزان احتیاج کودک با شرایط خاص می تواند متفاوت باشد، پس بهتر است با پزشک کودک در این باره مشورت نمایید.

شیردهی

اگر در نظر دارید خودتان فرزندتان را شیر بدهید ممکن است مایل باشید اقداماتی برای مقاوم کردن پوست دور نوک پستان خود انجام دهید تا از قاچ خوردن و زخم شدن نوک سینه ها هنگام شیر دادن جلوگیری کنید. از آنجا که نوک پستان قاچ خورده می تواند دردناک باشد آماده کردن آن ها در کاهش ناراحتی احتمالی کمک می کند.

شیرخشک

کودکانی که با شیر خشک تغذیه می شوند در مقایسه با نوزادانی که شیر مادر می خورند به دفعات کمتر تغذیه نیاز دارند. علت آن دیر هضم بودن و بالاتر بودن میزان پروتئین موجود در شیر خشک است و کودک مدت طولانی تری احساس سیری خواهد کرد.

مادر و فرزند

یکی از مهم ترین تصمیماتی که هر پدر و مادر تازه ای می گیرند این است که فرزندشان از شیر مادر تغذیه کند یا از شیر خشک و شیشه. اگرچه این روزها اکثر والدین شیر مادر را انتخاب می کنند، اما تصمیم گیری به هیچ وجه آسان نیست.

شیر مادر

تقریبا از هر کس بپرسید از جمله متخصص زنان، متخصص اطفال، دوستان و حتی افراد کاملا غریبه، شیر مادر را به شما توصیه می کنند. تغذیه با شیر مادر به نوزاد شما فرمول مناسب و در مجموع غنی تری برای یک تغذیه بهتر می دهد.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «مبانی تغذیه و مراقبت» واقع در رده «نوزاد» و بخش «بارداری» می‌باشید.
در حال بارگذاری ...