دانشنامه فرزند

مراقبت ها

آزمایشات و مراقبت ها : مراقبت ها

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه مراقبت ها مرتبط بوده و در رده آزمایشات و مراقبت ها قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

سوال مطرح شده توسط کاربر:

من 30 ساله هستم. قدم 169 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 90 کیلوگرم بوده و اکنون بالای 100 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 1 شهریور بوده و اکنون در هفته 34 بارداری هستم. داروی مصرفی من عبارتند از آمپول هپارین. یکی بارداری با زایمان طبیعی داشتم پنج سال پیش، بدون سقط. دکترم گفته بدلیل اضافه وزن بالا باید هر روز آمپول سدیم هپارین را تزریق کنم. آیا با توجه به اینکه ماهای آخر هستم عوارضی روی جنین دارد یا خیر؟ و اینکه برای بچه اولم که پنج سال پیش بود هم دقیقا وزنم بالا بود ولی نه آسپرین خوردم و نه آمپولی تزریق کردم و مشکلی هم بوجود نیامد. ولی این بار گفتن باید آمپول تزیق کنم. آیا احتیاجی هست بزنم؟ البته 3 روزه که تزریق کردم. میترسم عوارض داشته باشه مانند کوری .. حالا در این ماهای آخر احتیاجی هست بزنم؟

مقالات

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

معاینات

چارت‌ها

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «مراقبت ها» واقع در رده «آزمایشات و مراقبت ها» و بخش «بارداری» می‌باشید.
در حال بارگذاری ...