دانشنامه فرزند

بایدها و نبایدها

خواب : بایدها و نبایدها

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه بایدها و نبایدها مرتبط بوده و در رده خواب قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

اختلال خواب در طول دوران بارداری یک مشکل شایع است. این مشکل بیشتر نتیجه اضطراب و استرس، تغییرات هورمونی و ناراحتی های جسمی می باشد. با پیشرفت بارداری، پیدا کردن یک موقعیت راحت برای خواب، دشواری تان را بیشتر می کند. گاهی شما مجبورید بابت تخلیه مثانه خود چندین بار در طول شب بیدار شوید. راهنمایی های سایت فرزند را برای خواب بهتر و راحت تر بخوانید.

سوال مطرح شده توسط کاربر:

من الان شش ماهه باردارم، آیا به پشت خوابیدن برای جنین خطرناکه؟

سوال مطرح شده توسط کاربر:

اگه تو ماه اول به پشت بخوابیم یا آروم آروم غلت بخوریم بعد به پهلو بخوابم خطر داره؟ اطرافین میگن که فقط باید به پهلوی راست بخوابی و هیج وقت به پشت یا طاق باز نخوابی، اما من خیلی اذیت میشم هر وقت به پهلو می خوابم. میشه راهنمایی کنید از چه ماهی باید به پهلو بخوابم؟

سوال مطرح شده توسط کاربر:

من 23 ساله هستم. قدم 159 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 83 کیلوگرم بوده و اکنون 87 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 18 آبان بوده. اکنون در هفته 22 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از یدوفولیک، آهن، کلسیم و شیاف فرتیژست. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، ندارم. دیشب حواسم نبوده ناخواسته رو کمر خوابیدم. فکر کنم خیلی خوابیدم وقتی متوجه شدم اومدم رو پهلوی چپ وقتی داشتم تکون میخوردم بچمو حس میکردم که داره همرام میاد، قشنگ مشخص بود ولی همراهیش زوری بود. مثل وقتی که یه جسم بی جون رو تکون میدی الان یک ساعته بیدارم، هر چی چیزه شیرین میخورم فایده نداره که نداره. بگید چیکار کنم؟ یعنی اتفاقی واسه بچم افتاده؟

سوال مطرح شده توسط کاربر:

من ۳۰ ساله هستم. قدم ۱۷۶ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۸۶ کیلوگرم بوده و اکنون ۸۶ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۲۷ فروردین بوده و اکنون در هفته ۱۴ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از یدوفولیک. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: سه سقط داشتم که خودم تمایل داشتم. سوال من این است که، جنین چند هفته ای هست که سمت چپم هست ولی الان که بزرگ شده بیشتر احساس میکنم که سمت چپ، به قدری که شبها اصلا نمیتونم بخوابم و اذیت میشم و کلا نمیتونم روی سمت چپ باشم. لطفا راهنمایی کنید.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «بایدها و نبایدها» واقع در رده «خواب» و بخش «بارداری» می‌باشید.
در حال بارگذاری ...