دانشنامه فرزند

سلامت روحی

سلامتی پس از زایمان : سلامت روحی

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه سلامت روحی مرتبط بوده و در رده سلامتی پس از زایمان قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

افسردگی پس از زایمان

افسردگی بعد از زایمان به هیچ وجه به رایجی کسالت های روحی نیست، ولی بیش از آنچه تصور کنید خانم ها را تحت تاثیر قرار می دهد. بین 10 تا 15 درصد از خانم ها ظرف مدت شش ماه بعد از زایمان دچار افسردگی می شوند.

سوال مطرح شده توسط کاربر:

من 28 ساله هستم. قدم 162 سانتیمتر و وزنم 68 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 7.16 می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 4 روزه است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از، روش طبیعی استفاده می کردیم. مدت زمان اقدام ما برای بارداری 3 ماه است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: نداشتم. سوال من این است که من کیست آندومتریوز با ابعاد 80، در آدنکس راست دو عدد و چپ یکی. دو ماه است باردارم. همش استرس دارم احساس می کنم نمی تونم مادر خوبی باشم، چون قبلا یکم عجول بودم و حواس پرت، همش نگرانم نتونم از پسش بر بیام.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «سلامت روحی» واقع در رده «سلامتی پس از زایمان» و بخش «بارداری» می‌باشید.
در حال بارگذاری ...