دانشنامه فرزند

تناسب اندام

سلامتی پس از زایمان : تناسب اندام

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه تناسب اندام مرتبط بوده و در رده سلامتی پس از زایمان قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

کاهش وزن بعد از زایمان

شاید دوست داشته باشید پس از زایمان بر روی ترازو بروید تا بدانید که چقدر وزن کم کرده اید. برخی از خانم ها بلافاصله پس از زایمان مقدار زیادی وزن کم می کنند، ولی عده ای دیگر در واقع به دلیل احتباس مایعات وزن نیز اضافه می کنند.

انجام دادن این تمرین باعث انقباض عضلات پا، باسن، عضلات دیواره شکمی می شود و هر گونه تجمع مایعات در قوزک های خارجی پا را کاهش می دهد. برای انجام این تمرین شما می توانید روی زمین بنشینید، همچنین می توانید از یک توپ استفاده نمایید. از عضلات شکمی خود استفاده کنید تا بتوانید تعادل بدن خود را حفظ کنید.

این تمرین ممکن است به نظر ساده بیاید، اما اگر آن را به درستی انجام دهید متوجه خواهید شد که کار کاملا مشکلی می باشد. این حرکت در انقباض قسمت های فوقانی بازو بسیار موثر می باشد، همچنین باعث برطرف شدن هر گونه تجمع و افزایش مایعات اضافی می شود.

این تمرین حرکتی مفید در انقباض عضلات می باشد. در این تمرین گردن بایستی شل باشد. اگر در طی انجام حرکت هر گونه احساس فشاری کردید تمرین را بلافاصله متوقف کنید.

کاهش وزن پس از زایمان

یکی از مشکلات مادران پس از زایمان، اضافه وزن است در زمان شیردهی شما به ۶۰۰ کالری علاوه بر میزان مصرف عادی نیاز دارید اما برای به دست آوردن این میزان کالری نباید در مصرف غذاهای چرب زیاده روی کنید بلکه به جای آن مصرف غذاهای غنی از فیبر و میوه مصرف کنید.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «تناسب اندام» واقع در رده «سلامتی پس از زایمان» و بخش «بارداری» می‌باشید.
در حال بارگذاری ...