دانشنامه فرزند

تلویزیون

سرگرمی : تلویزیون

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه تلویزیون مرتبط بوده و در رده سرگرمی قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

عده ای از مردم، رسانه هایی از جمله سینما و تلویزیون و ماهواره را مسئول سقوط اخلاقیات، فرهنگ و در کل همه چیز می دانند، ولی آیا علت حقیقی این سقوط تنها رسانه ها می باشند؟

از میان رسانه های عمومی، تلویزیون بیشترین تاثیر را بر روی کودکان می گذارد. تلویزیون نقش پرستار بچه را ایفا می کند اما واقعا باید فرزند را به دست چنین پرستاری سپرد؟ هیچ کس نمی گوید باید به کلی دو شاخه را از برق کشید، اگر چه ترک اعتیاد گاهی بد نیست، اما محدود کردن یک عادت می تواند نظم بیشتری ایجاد نماید.

این روزها کودکان مجذوب تلویزیون، کامپیوتر، بازی های ویدئویی و تلفن های هوشمند می شوند و شاید ساده ترین راه جهت سرگرم نگه داشتن آن ها برای طولانی مدت اجازه استفاده از این لوازم الکترونیکی می باشد، اما به دلیل تاثیرات منفی بسیاری که رسانه ها بر کودکان دارند شاید بهتر باشد قوانینی وضع نمایید و به این قوانین پایبند باشید.

کودک و تلویزیون

در صورتی که فرزندتان کاملا به تلویزیون معتاد شده است بهتر است شروع به برنامه ریزی برای اوقات آزادش نمایید. اگر همیشه به او بگویید به جای خیره شدن به تلویزیون کار دیگری انجام بده، فرزندتان عصبانی می شود و حالت دفاعی می گیرد.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «تلویزیون» واقع در رده «سرگرمی» و بخش «پیش دبستانی» می‌باشید.
در حال بارگذاری ...