دانشنامه فرزند

بازی های رایانه ای

سرگرمی : بازی های رایانه ای

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه بازی های رایانه ای مرتبط بوده و در رده سرگرمی قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

آیا شما با اسلحه و سیگار موافق هستید؟ اگر مخالف باشید هرگز آن ها را به منزل نمی آورید، پس چرا می گذارید شخصیت های جنجالی و بدون مغز به زندگی فرزندتان راه پیدا کنند؟ نقش شما در این موضوع چیست؟

سوال مطرح شده توسط کاربر:

پسرم دو سالش تمام شده، وابستگی شدید به موبایل داره طوری که اگر موبایل ببینه میخواد دست بگیره و اگر بهش ندیم گریه شدید و خودشو پرت میکنه. واقعا کلافم کرده. اصلا به اسباب بازی توجه نداره فقط به وسایل خونه و موبایل.

  1. قسمت بالای صفحه کامپیوتر را با چشم های فرزندتان هم تراز کنید. پیشنهاد کنید فرزندتان روی یک بالش یا کتاب بنشیند تا در ارتفاع مناسب قرار گیرد.

  2. صفحه کامپیوتر را بین 40 تا 60 سانتی متر دورتر از چشم های فرزندتان قرار دهید.

  3. اگر صندلی فرزندتان تکیه گاه مناسبی برای پشتش نیست، از بالش یا حوله لوله شده برای حمایت از کمر استفاده کنید.

  4. با قرار دادن یک چهار پایه، چند بالش یا کتاب یا کوله پشتی، فشار ناشی از نامیزان بودن پاها را کاهش دهید.

  5. صفحه کلید را در جایی قرار دهید که موقع استفاده از آن دست های فرزندتان از آرنج خم شوند.

  6. ماوس را هم سطح با صفحه کلید قرار دهید.

  7. برای کمتر فشار آمدن به مچ یک ماوس پد بخرید.

  8. به فرزندتان یادآوری کنید برای استراحت به چشم ها هر بیست دقیقه یک بار نگاهش را از صفحه مانیتور بردارد.

کودک شما یک بازی رایانه ای خریداری کرده و یا از دوستش قرض گرفته است که این بازی مورد پسند شما نمی باشد. در این هنگام طریقه برخورد شما با این موضوع باید چگونه باشد؟ عکس العمل و صحبت منطقی و مناسب در این زمان می تواند بهترین راه حل کردن این مشکل باشد.

محافظت از کودکان در مقابل کامپیوتر و اینترنت

کامپیوترها ماندگارند و با هر پیشرفت فناوری، در دنیای اطلاعات جلوتر می روند. کامپیوترها به عنوان ابزار یادگیری از توانایی بی اندازه ای برخوردارند. بازی های کامپیوتری می توانند پایه گذار مهارت های اصلی فرزندتان باشند و مبنای دانش پایه او را توسعه دهند. اما بهتر است با وضع چند قانون پیشگیرانه از فرزندتان محافظت کنید.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «بازی های رایانه ای» واقع در رده «سرگرمی» و بخش «پیش دبستانی» می‌باشید.
در حال بارگذاری ...