دانشنامه فرزند

خراش و بریدگی

حوادث و صدمات : خراش و بریدگی

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه خراش و بریدگی مرتبط بوده و در رده حوادث و صدمات قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

یکی از مسایل شایع دوران کودکی، خراش، پارگی و بریدگی پوست می باشد. وقتی کودک یک ساله شروع به راه رفتن می کند به علت ناتوانی در حفظ تعادل از یک طرف و از طرف دیگر به علت عدم توجه به اشیایی که در محیط وجود دارد مستعد آسیب های پوستی به خصوص در ناحیه سر می گردد.

برونشیولیت یک عفونت ویروسی حاد ریه ها است که موجب التهاب نایژک ها (کوچک ترین مجاری هوای ریه) می شود. این بیماری معمولا در ماه های زمستان به طور همه گیر شایع می شود.

بریدگی های سطحی همیشه هم نیاز به پانسمان ندارند، در واقع بعضی از آن ها اگر هوا بخورند زودتر خوب می شوند. در ادامه به شما فوت و فن درمان زخم های سطحی و خفیف را آموزش داده و در تشخیص صدمات جدی که به اورژانس و بیمارستان نیاز دارند یاری می رسانیم.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «خراش و بریدگی» واقع در رده «حوادث و صدمات» و بخش «پیش دبستانی» می‌باشید.
در حال بارگذاری ...