دانشنامه فرزند

16 راه برای تشخیص بارداری
 1. خستگی به دلیل افزایش سطح هورمون بارداری بسیاری از زنان خستگی شدیدی را احساس می کنند که می تواند از اولین نشانه های باردار شدن شما باشد.

 2. تنگی نفس فرزند شما در حال رشد است و نیاز به اکسیژن دارد، این موضوع می تواند باعث شود شما احساس نفس تنگی کنید.

 3. احساس سرگیجه یا ضعف پایین آمدن قند خون و فشار خون دو عاملی هستند که می توانند باعث سرگیجه و ضعف در شما شوند.

 4. حساس شدن پستان ها ممکن است احساس کنید پستان های تان بزرگ تر و حساس تر شده است. این التهاب و حساسیت در نوک پستان ها بیشتر است.

 5. نفخ احساس نفخ و کند شدن حرکات روده می تواند از اولین علایم بارداری شما باشد.

 6. سردرد تغییرات هورمون به دلیل بارداری در بدن شما می تواند موجب سردرد گردد.

 7. کمر درد رباط های کمر شما شل می شوند و موجب کمر درد می گردید. این می تواند نشانه ای برای نگهداری اضافه وزنی که قرار است در نه ماه آینده به وجود آید باشد.

 8. لکه بینی لانه گزینی تخمک بارور شده در دیواره رحم ممکن است باعث لکه بینی شود. گاهی این لکه بینی با شروع زودرس عادت ماهیانه اشتباه گرفته می شود. اما این موضوع می تواند از اولین نشانه های بارداری شما باشد.

 9. تغییر در خلق و خوی تغییرات هورمونی باعث می گردند که به خاطر مسائل بی اهمیت و بی دلیل به طور ناگهانی چشمان تان پر از اشک شوند.

 10. حالت تهوع و استفراغ به طور معمول تا حدود یک ماه پس از لقاح شما دچار بیماری صبحگاهی می شوید که ممکن است در زمانی که حتی شما هیچ علامتی از بارداری را ندارید رخ دهد.

 11. تکرر ادرار اگر احساس می کنی بیش از حد طبیعی نیاز به دفع ادرار دارید می تواند نشانه ای از باردار بودن شما باشد. تکرر ادرار به احتمال زیاد با پیشرفت بارداری وخیم تر می گردد.

 12. توقف قاعدگی اگر دوره عادت ماهیانه شما منظم است می توانید دوره های آینده خود را پیش بینی کنید. قطع شدن عادت ماهیانه شما می تواند یکی از نشانه های قطعی بارداری باشد.

 13. ویار ممکن است شما هوس غذاهای غیر معمول کنید، غذاهایی که تا به حال نخورده اید و یا در گذشته به آن ها علاقه نداشته اید.

 14. حساسیت به بو به دلیل افزایش سطح استروژن در بدن تان ممکن است بیش از پیش به بوهای اطراف حساس شوید.

 15. تغییر درجه حرارت بدن اگر شما هر ماه دمای پایه بدن خود را در یک نمودار رسم نمایید، بالا رفتن درجه حرارت بدن بیش از حد معمول می تواند یک علامت برای بارداری شما باشد.

 16. تست های بارداری اکثر تست های بارداری در اوایل دوران بارداری نمی توانند به درستی تشخیص دهند. اگر نشانه ها حاکی از باردار بودن شما دارند می توانید از طریق آزمایش خون به قطعیت برسید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 120 کاربر 4.2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...