دانشنامه فرزند

9 راه برای ایجاد سنت خانوادگی
  1. هر شب، یک اتفاق خوب را که در طول روز رخ داده است، برای بقیه تعریف کنید.

  2. هر شب قبل از خواب، داستان بخوانید.

  3. هر شب، قبل از آماده شدن برای خواب، با هم چایی بنوشید و بیسکوییت بخورید.

  4. جشن تولدها را هیجان انگیز بکنید. برای برگزاری یک جشن تولد خوب لازم نیست گران ترین هدیه روی زمین را بخرید. اجازه بدهید صاحب جشن تولد غذای آن روز را انتخاب کند، تصمیم بگیرد دفعه بعد به کجا سفر کنید یا یک تاج روی سرش بگذارید.

  5. هر هفته یا هر ماه، به طور برنامه ریزی شده یک شب را با خانواده بگذرانید. برنامه ای مفرح را برنامه ریزی کنید، مثل بازی، پیاده روی، پختن کلوچه یا رفتن به سینما. می توانید یک شب «برعکس» راه بیندازید که در آن لباس های تان را پشت و رو بپوشید و سرو ته با هم صحبت کنید یا شام های عجیب و غریب بخورید. برای خنداندن فرزندتان هر کاری می توانید بکنید!

  6. همیشه در یک تعطیلی، غذای خاصی بپزید یا فعالیت معینی انجام دهید.

  7. مرتب به خویشاوندان تان سر بزنید. هر بعد از ظهر یکشنبه به خاطرات مادربزرگ گوش بدهید. مثلا هر جمعه شب با خانواده خواهرتان شام بخورید.

  8. با هم کارهای عام المنفعه انجام دهید. به خانه سالمندان، مراکز خیریه یا سازمان های دیگری که می توانید به آن ها کمک کنید، سر بزنید.

  9. هر شب زمانی را به مطالعه اختصاص دهید. می توانید یک داستان را بلند بخوانید، یا اینکه به نوبت یک داستان را بلند بخوانید یا هر کس هر چیزی دوست دارد بخواند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تعطیلات و جشن ها» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...