دانشنامه فرزند

6 نکته در مورد تغذیه مناسب برای سلامت دندان ها
  1. هرگز داخل بطری کودک مایعات شیرین شده به او ندهید. زیرا دندان های او به طور مداوم درون مایعی شیرین شناور می شوند و ممکن است مشکلی به نام سندرم بطری در او به وجود بیاورد که تمام دندان های کودک از سه سالگی فاسد می شوند.

  2. دادن خوراکی های شیرین بین وعده های غذایی تعداد دفعاتی را که دندان ها در معرض اسیدهای مخرب قرار می گیرند افزایش می دهد به همین دلیل باید سعی کنید شیرینی ها را در پایان وعده غذایی اصلی به کودک بدهید.

  3. اگر به کودک شیرینی می دهید سعی کنید تافی های چسبناک به او ندهید زیرا این شیرینی ها برای مدت طولانی تری به دندان ها می چسبند.

  4. دادن کمی پنیر بعد از خوردن وعده غذایی موجب می شود که بزاق دهان حالت قلیایی پیدا کند و در نتیجه فعالیت اسیدهای مضر برای دندان ها را خنثی می کند.

  5. بهتر است به جای دادن یک پاکت آب نبات یک تکه کیک به کودک بدهید. خوردن کیک فقط چند دقیقه طول می کشد در حالی که کودک تمام بعد از ظهر را به خوردن آب نبات می گذراند.

  6. برای جلوگیری از فساد دندان کودک سعی کنید به عنوان جایزه میوه یا ماست بدون قند به او بدهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 14 کاربر 3.9 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...