دانشنامه فرزند

هیستروسکوپی
رحم

دانشنامه فرزند: گاهی پولیپ های کوچک و فیبروم ها به سختی در آزمایش HSG یا عکس رنگی دیده می شوند برای نگاه دقیق تر به درون رحم شاید پزشک آزمایش هیستروسکوپی را تجویز نماید.

هیستروسکوپی تشخیصی، اغلب در مطب پزشک انجام می شود. در این آزمایش لوله های کوچکی از راه دهانه رحم به داخل رحم هدایت می شود. رحم را معمولا با دی اکسید کربن باد می کنند و به این ترتیب پزشک می تواند به وضوح تمام ناحیه شامل پولیپ های ریز، چسبندگی ها و فیبروم ها را ببیند. احتمال دارد که شما را بی حسی موضعی کنند مثلا به روش انسداد دهانه رحم یا مصرف مسکنی ملایم مانند والیوم.

هیستروسکوپی هیستروسکوپی

اگر در این پروسه، پولیپ، بافت آسیب دیده یا فیبروم های ریز در رحم یافت شود احتمالا پزشک دستور جراحی هیستروسکوپی می دهد. در این حالت ابزارهای کوچکی را به کمک اسکوپ وارد می کند تا بافت های ناهنجار را از آن دور کند. پزشک ممکن است این عمل را در مطب خودش یا در صورت نیاز به انجام کارهای گسترده تر در بیمارستان انجام دهد. در صورتی که در مطب انجام شود از روش بی حسی مانند بی حسی نخاعی و در صورت انجام جراحی در بیمارستان از بیهوشی عمومی استفاده می شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 9 کاربر 3.9 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...