دانشنامه فرزند

مهد کودک

مراقبت از کودک نوپا : مهد کودک

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه مهد کودک مرتبط بوده و در رده مراقبت از کودک نوپا قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

  1. سابقه کاری مهد کودک را مورد بررسی قرار دهید.

  2. مجوز رسمی مهد کودک و پرستارها و مربی ها را چک کنید.

  3. تجربه کاری و تحصیلات مربی ها را بررسی کنید.

  4. معیارهای انتخاب مربی توسط مهد کودک را بپرسید.

  5. چگونگی برنامه خواب و خوراکی را که برای نوزادان دارند را بدانید.

  6. ساعت کار، هزینه های هفتگی، هزینه های جانبی و برنامه تعطیلات و مرخصی ها را جویا شوید.

  7. قوانین مهد کودک در مورد کودکان بیمار را بپرسید.

  8. نسبت تعداد مربی ها نسبت به کودکان را بپرسید.

  9. آیا تلاشی برای جذابیت بخشیدن به محیط مهدکودک و پیرامون آن به عمل آمده است؟

مهدکودک

ممکن است هنگامی که به فرزند سه ساله خود می گویید که وقت رفتن به مهدکودک است جیغ و گریه به راه اندازد. موقعیت مهدکودک را بررسی کنید که مطمئن شوید اشخاص، روال برنامه یا شرایطی موجب ترس فرزندتان نباشند. وقتی خاطر جمع شدید که مشکلی نیست آن وقت می توانید روی مشکل جدا شدن او از خود تمرکز کنید، مشکل متداولی که کودکان با آن درگیرند.

پرستار کودک

بر عهده داشتن مسئولیت فردی دیگر، فوق العاده است اما مجبور نیستید این کار را به تنهایی انجام دهید. می توانید فرزندتان را با دیگر بزرگسالان وارد گفتگو کنید یا می توانید در این مورد فکر کنید که برای مراقبت از فرزندتان نه برای همیشه بلکه برای زمان هایی محدود فردی را بیابید.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «مهد کودک» واقع در رده «مراقبت از کودک نوپا» و بخش «نوپا» می‌باشید.
در حال بارگذاری ...