دانشنامه فرزند

ایمنی در خانه

امنیت و حفاظت : ایمنی در خانه

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه ایمنی در خانه مرتبط بوده و در رده امنیت و حفاظت قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

اگر شما ایمنی را رعایت کنید هم تختی می تواند برای فرزندتان بی خطر باشد. پس اگر می خواهید در کنار فرزندتان بخوابید لازم است چند باید و نباید اساسی را در نظر داشته باشید. در اینجا تغییراتی که باید در تخت خود ایجاد کنید را شرح داده ایم.

وقتی کودک از گهواره به تخت بزرگ تر انتقال یافت فضای باز یافته است تا شب ها از اتاقش فرار کند. در این مرحله بازرسی دقیق امنیتی امری ضروری است.

هم تختی اگر صحیح انجام نشود می تواند صدمات جسمانی وارد کند یا خطر سندرم مرگ ناگهانی شیرخوار را بالا ببرد. تا جایی که برخی متخصصان با این کار مخالفند، اما به دلیل رایج بودن و علاقه والدین به هم تختی با کودک نمی توان آن را به سادگی نفی کرد. پس بهتر است با در نظر گرفتن نکات ایمنی، اقدامات احتیاطی ضروری را انجام دهید.

  1. در بالا و پایین پله ها درب ایمنی بگذارید.

  2. لوازم را روی پله ها رها نکنید.

  3. راه پله باید از هر دو طرف با دیوار یا نرده حفاظت شود.

  4. فاصله بین میله های نرده نباید بیش از 10 سانتی متر باشد.

  5. موکت روی پله باید به پله ها نصب شده باشد در غیر این صورت کودک روی موکت سر خواهد خورد.

  6. اگر هر کدام از پست های موکت روی پله شل یا خراب شده باید فورا آن را تعمیر یا تعویض کنید.

  7. توجه داشته باشید که کودک نتواند هر زمانی در خانه را باز کرده و به داخل خیابان بدود.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «ایمنی در خانه» واقع در رده «امنیت و حفاظت» و بخش «نوپا» می‌باشید.
در حال بارگذاری ...