دانشنامه فرزند

واکسیناسیون

بهداشت و درمان : واکسیناسیون

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه واکسیناسیون مرتبط بوده و در رده بهداشت و درمان قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

فراورده های میکروبی یا ویروس های ضعیف شده مولد بیماری یا میکروب ضعیف شده را واکسن می نامند. بعد از تزریق واکسن، بدن ماده ای به نام پادتن می سازد که کودک را در برابر آن بیماری مصون می سازد. وظیفه هر پدر و مادری است که فرزند خود را در برابر بیماری هایی که واکسن آن ها ساخته شده است واکسینه نماید.

سوال مطرح شده توسط کاربر:

من امروز واکسن ٤ ماهگی نوزادم رو زدم اما اصلاً تب نکرده چرا؟ ولی برای دو ماهگی تب کرد، ممنون میشم پاسخ بدید.

واکسیناسیون

واکسیناسیون از فرزند شما در مقابل برخی بیماری های جدی مانند فلج اطفال، سرخک، سیاه سرفه و ... محافظت می کند. واکسن هم مانند همه داروها گاهی اوقات دارای عوارض جانبی می باشد. البته واکنش هایی که بعد از واکسیناسیون رخ می دهد طبیعی و بی ضرر هستند، با کسب اطلاعات در این زمینه می توانید خود را برای روبرویی با این عوارض آماده کنید.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «واکسیناسیون» واقع در رده «بهداشت و درمان» و بخش «نوپا» می‌باشید.
در حال بارگذاری ...